DIN 6921 A2-70 M 12X25/25
Sekskantede skruer med krave, fuld gevind, og låsemøtrik
Varenummer
69212012 25
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377277756
Nettovægt pr. 100
4,519 kg
Varenummer
69212012 25
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377277756
Nettovægt pr. 100
4,519 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Produktbrochurer
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 12 mm |
| Totallængde (l) | 25 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Materiale | Sekskant |
| Hovedhøjde (k) | 11,5 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 16 |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Trækstyrke (Rm) | 700 N/mm² |
| Kravediameter (dc) | 26,6 mm |
Information om produktet
Produktfordele
- Den store anlægsflade sikrer en optimal kraftfordeling- Låsefortandingen mindsker risikoen for, at skruen løsner sig
Anvendelser
Montering af komponenter med krav om en stor anlægsfladeTil anvendelse i vådrum samt udendørs (A2) herunder i industrimiljøer og i kystnære områder (A4)
Anvendelsesområde
Solceller, MetalkonstruktionProduktbrochurer
Del DIN 6921 A2-70 M 12X25/25