DIN 6921 A4-70 M 12X110/110
Sekskantede skruer med krave og fuld gevind
Varenummer
6921412 110
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377278364
Nettovægt pr. 100
9,510 kg
Emballageenhede:
50
Varenummer
6921412 110
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377278364
Nettovægt pr. 100
9,510 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Produktbrochurer
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 12 mm |
| Totallængde (l) | 110 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Materiale | Sekskant |
| Hovedhøjde (k) | 11,5 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 16 |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Trækstyrke (Rm) | 700 N/mm² |
| Kravediameter (dc) | 26,6 mm |
Information om produktet
Anvendelser
Montering af komponenter med krav om en stor anlægsfladeTil anvendelse i vådrum samt udendørs (A2) herunder i industrimiljøer og i kystnære områder (A4)
Anvendelsesområde
Metalkonstruktion, SolcellerProduktbrochurer
Del DIN 6921 A4-70 M 12X110/110