DIN 6921 A4-70 M 8X30/30
Sekskantede skruer med krave, fuld gevind, og låsemøtrik
Varenummer
6921408 30
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377404572
Nettovægt pr. 100
1,887 kg
Emballageenhede:
200
Varenummer
6921408 30
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377404572
Nettovægt pr. 100
1,887 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Produktbrochurer
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 8 mm |
| Totallængde (l) | 30 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Materiale | Sekskant |
| Hovedhøjde (k) | 8,1 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 13 |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Trækstyrke (Rm) | 700 N/mm² |
| Kravediameter (dc) | 18 mm |
Information om produktet
Anvendelser
Montering af komponenter med krav om en stor anlægsfladeTil anvendelse i vådrum samt udendørs (A2) herunder i industrimiljøer og i kystnære områder (A4)
Anvendelsesområde
Metalkonstruktion, SolcellerProduktbrochurer
Del DIN 6921 A4-70 M 8X30/30