DIN 7504 1.4006 M 4,2X25 TX20
Boreskruer med linsehoved, form M
Varenummer
75044006MT42 25
Stålkvalitet
C1
EAN/GTIN
4043377351272
Nettovægt pr. 100
0,230 kg
Emballageenhede:
1.000
Varenummer
75044006MT42 25
Stålkvalitet
C1
EAN/GTIN
4043377351272
Nettovægt pr. 100
0,230 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Produktbrochurer
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 4,2 mm |
| Totallængde (l) | 25 mm |
| Produkt View | ark tråd |
| Materiale | pan hoved |
| Hoveddiameter (dk) | 8,2 mm |
| Hovedhøjde (k) | 3,05 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | TX20 |
| Drivform (drift) | TX |
| Mål dp (dp) | 3,6 mm |
Information om produktet
Produktfordele
Korte monteringstiderReduktion af monteringstiden i forhold til gængse pladeskruer.
Stabil betjening
TX-hovedet sikrer enkel og stabil iskruning af skruen, lige fra start til undersænkning.
Anvendelser
- Velegnet til stål og bløde metallerAnvendelsesområde
Metalkonstruktion, Solceller, TrækonstruktionKendetegn
- hærdet martensitisk rustfrit stål (1.4006)Del DIN 7504 1.4006 M 4,2X25 TX20