DIN 7504 A2 K 4,8X25
Boreskruer med sekskantet hoved og krave, form K
Varenummer
75042K48 25
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377153135
Nettovægt pr. 100
0,340 kg
Varenummer
75042K48 25
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377153135
Nettovægt pr. 100
0,340 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 4,8 mm |
| Totallængde (l) | 25 mm |
| Produkt View | ark tråd |
| Materiale | Sekskant |
| Hovedhøjde (k) | 4,3 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 8 |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Hjørnemål (e) | 8,71 mm |
| Kravediameter (dc) | 10,5 mm |
| Mål dp (dp) | 4,1 mm |
Information om produktet
Anvendelser
OBS: Kun til bløde metaltyperAnvendelsesområde
Metalkonstruktion, Solceller, FacaderDel DIN 7504 A2 K 4,8X25