DIN 7504 A2 K 5,5X32 DS 16 mm
Boreskruer med sekskantet hoved og krave, form K, 16 mm tætningsskive
Varenummer
75042K055 32
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377152848
Nettovægt pr. 100
0,760 kg
Emballageenhede:
500
Varenummer
75042K055 32
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377152848
Nettovægt pr. 100
0,760 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 5,5 mm |
| Totallængde (l) | 32 mm |
| Produkt View | ark tråd |
| Materiale | Sekskant |
| Hovedhøjde (k) | 5,4 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 8 |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Hjørnemål (e) | 8,71 mm |
| Kravediameter (dc) | 11 mm |
| Mål d2 (d2) | 16 mm |
| Mål dp (dp) | 4,8 mm |
Information om produktet
Anvendelser
OBS: Kun til bløde metaltyperAnvendelsesområde
Metalkonstruktion, Solceller, FacaderDel DIN 7504 A2 K 5,5X32 DS 16 mm