DIN 7504 A2 O 6,3X90 TX30
Boreskruer med forsænket hoved, form O
Varenummer
75042OT63 90
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377369185
Nettovægt pr. 100
1,640 kg
Varenummer
75042OT63 90
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377369185
Nettovægt pr. 100
1,640 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Produktbrochurer
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 6,3 mm |
| Totallængde (l) | 90 mm |
| Produkt View | ark tråd |
| Materiale | undersænket hoved |
| Hoveddiameter (dk) | 10,9 mm |
| Hovedhøjde (k) | 3,15 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | TX30 |
| Drivform (drift) | TX |
| Mål dp (dp) | 5,8 mm |
Information om produktet
Produktfordele
Korte monteringstiderReduktion af monteringstiden i forhold til gængse pladeskruer.
Stabil betjening
TX-hovedet sikrer enkel og stabil iskruning af skruen, lige fra start til undersænkning.
Anvendelser
OBS: Kun til bløde metaltyperAnvendelsesområde
Metalkonstruktion, Solceller, FacaderProduktbrochurer
Del DIN 7504 A2 O 6,3X90 TX30