DIN 7971 A2 C 6,3X45
Cylinderpladeskruer med kærv
Varenummer
7971263 45
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377155559
Nettovægt pr. 100
1,008 kg
Emballageenhede:
200
Varenummer
7971263 45
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377155559
Nettovægt pr. 100
1,008 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 6,3 mm |
| Diameter tommer (d) | 14 " |
| Totallængde (l) | 45 mm |
| Samlet længde i tommer ((Tomme)) | 1,75 " |
| Produkt View | ark tråd |
| Hoveddiameter (dk) | 12,5 mm |
| Materiale | topstykke |
| Hovedhøjde (k) | 3,65 mm |
| Kærvbredde (n) | 1,6 mm |
| Kærvdybde (t) | 1,8 mm |
| Drivform (drift) | Kærv |
Information om produktet
Anvendelser
Pladeforskruninger inden for VVS - og opvarmningTil anvendelse i vådrum samt udendørs, herunder i industrimiljøer og i kystnære områder
Materialetykkelsen på de plader, der skal skrues sammen, skal være større end gevindstigningen på den valgte skrue
Anvendelsesområde
MetalkonstruktionDel DIN 7971 A2 C 6,3X45