DIN 7972 A2 C 3,5X13
Undersænkede pladeskruer med kærv
Varenummer
7972235 13
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377155757
Nettovægt pr. 100
0,072 kg
Emballageenhede:
1.000
Varenummer
7972235 13
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377155757
Nettovægt pr. 100
0,072 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 3,5 mm |
| Diameter tommer (d) | 6 " |
| Totallængde (l) | 13 mm |
| Samlet længde i tommer ((Tomme)) | 0,5 " |
| Produkt View | ark tråd |
| Hoveddiameter (dk) | 6,8 mm |
| Materiale | undersænket hoved |
| Hovedhøjde (k) | 2,1 mm |
| Kærvbredde (n) | 1 mm |
| Kærvdybde (t) | 0,6 mm |
| Drivform (drift) | Kærv |
Information om produktet
Anvendelser
Pladeforskruninger inden for VVS - og opvarmningTil anvendelse i vådrum samt udendørs, herunder i industrimiljøer og i kystnære områder
Materialetykkelsen på de plader, der skal skrues sammen, skal være større end gevindstigningen på den valgte skrue
Anvendelsesområde
MetalkonstruktionDel DIN 7972 A2 C 3,5X13