DIN 7972 A2 C 4,2X32
Undersænkede pladeskruer med kærv
Varenummer
7972242 32
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377155979
Nettovægt pr. 100
0,235 kg
Emballageenhede:
500
Varenummer
7972242 32
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377155979
Nettovægt pr. 100
0,235 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 4,2 mm |
| Diameter tommer (d) | 8 " |
| Totallængde (l) | 32 mm |
| Samlet længde i tommer ((Tomme)) | 1,25 " |
| Produkt View | ark tråd |
| Hoveddiameter (dk) | 8,1 mm |
| Materiale | undersænket hoved |
| Hovedhøjde (k) | 2,5 mm |
| Kærvbredde (n) | 1,2 mm |
| Kærvdybde (t) | 0,75 mm |
| Drivform (drift) | Kærv |
Information om produktet
Anvendelser
Pladeforskruninger inden for VVS - og opvarmningTil anvendelse i vådrum samt udendørs, herunder i industrimiljøer og i kystnære områder
Materialetykkelsen på de plader, der skal skrues sammen, skal være større end gevindstigningen på den valgte skrue
Anvendelsesområde
MetalkonstruktionDel DIN 7972 A2 C 4,2X32