DIN 7973 A2 C 5,5X45
Pladeskruer med forsænket linsehoved og kærv
Varenummer
7973255 45
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377156969
Nettovægt pr. 100
0,729 kg
Emballageenhede:
200
Varenummer
7973255 45
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377156969
Nettovægt pr. 100
0,729 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 5,5 mm |
| Diameter tommer (d) | 12 " |
| Totallængde (l) | 45 mm |
| Samlet længde i tommer ((Tomme)) | 1,75 " |
| Produkt View | ark tråd |
| Hoveddiameter (dk) | 10,8 mm |
| Materiale | hævet |
| Hovedhøjde (k) | 3,4 mm |
| Kærvbredde (n) | 1,6 mm |
| Kærvdybde (t) | 2,45 mm |
| Drivform (drift) | Kærv |
| Mål f (f) | 1,7 mm |
Information om produktet
Anvendelser
Pladeforskruninger inden for VVS - og opvarmningTil anvendelse i vådrum samt udendørs, herunder i industrimiljøer og i kystnære områder
Materialetykkelsen på de plader, der skal skrues sammen, skal være større end gevindstigningen på den valgte skrue
Anvendelsesområde
MetalkonstruktionDel DIN 7973 A2 C 5,5X45