DIN 7976 A2 C 3,5X13
Sekskantede pladeskruer
Varenummer
7976235 13
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377157294
Nettovægt pr. 100
0,092 kg
Emballageenhede:
1.000
Varenummer
7976235 13
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377157294
Nettovægt pr. 100
0,092 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 3,5 mm |
| Diameter tommer (d) | 6 " |
| Totallængde (l) | 13 mm |
| Samlet længde i tommer ((Tomme)) | 0,5 " |
| Produkt View | ark tråd |
| Materiale | Sekskant |
| Hovedhøjde (k) | 2,3 mm |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Hjørnemål (e) | 5,96 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 5,5 |
Information om produktet
Anvendelser
Pladeforskruninger inden for VVS - og opvarmningTil anvendelse i vådrum samt udendørs, herunder i industrimiljøer og i kystnære områder
Materialetykkelsen på de plader, der skal skrues sammen, skal være større end gevindstigningen på den valgte skrue
Anvendelsesområde
MetalkonstruktionKendetegn
- Pladegevind- Udvendig sekskant
Del DIN 7976 A2 C 3,5X13