DIN 7976 A2 C 5,5X45
Sekskantede pladeskruer
Varenummer
7976255 45
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377157898
Nettovægt pr. 100
0,681 kg
Emballageenhede:
200
Varenummer
7976255 45
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377157898
Nettovægt pr. 100
0,681 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 5,5 mm |
| Diameter tommer (d) | 12 " |
| Totallængde (l) | 45 mm |
| Samlet længde i tommer ((Tomme)) | 1,75 " |
| Produkt View | ark tråd |
| Materiale | Sekskant |
| Hovedhøjde (k) | 4 mm |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Hjørnemål (e) | 8,71 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 8 |
Information om produktet
Anvendelser
Pladeforskruninger inden for VVS - og opvarmningTil anvendelse i vådrum samt udendørs, herunder i industrimiljøer og i kystnære områder
Materialetykkelsen på de plader, der skal skrues sammen, skal være større end gevindstigningen på den valgte skrue
Anvendelsesområde
MetalkonstruktionKendetegn
- Pladegevind- Udvendig sekskant
Del DIN 7976 A2 C 5,5X45