DIN 7981 A2 C 4,8X22 V2
Pladeskruer med panhoved og indvendig firkant
Varenummer
79812V48 22
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377251817
Nettovægt pr. 100
0,310 kg
Emballageenhede:
200
Varenummer
79812V48 22
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377251817
Nettovægt pr. 100
0,310 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Produktbrochurer
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 4,8 mm |
| Diameter tommer (d) | 10 " |
| Totallængde (l) | 22 mm |
| Samlet længde i tommer ((Tomme)) | 0,875 " |
| Produkt View | ark tråd |
| Hoveddiameter (dk) | 9,5 mm |
| Materiale | pan hoved |
| Hovedhøjde (k) | 3,55 mm |
| Drivform (drift) | Firkant |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | V2 |
Information om produktet
Produktfordele
FirkanthovedDet optimale supplement til de kendte hoveder TX, PZ og PH
Anvendelser
Pladeforskruninger inden for VVS - og opvarmningAnvendes til vådrum samt udendørs i miljøer uden nævneværdigt indhold af klorider og svovldioxid.
Materialetykkelsen på de plader, der skal skrues sammen, skal være større end gevindstigningen på den valgte skrue
Anvendelsesområde
MetalkonstruktionProduktbrochurer
Del DIN 7981 A2 C 4,8X22 V2