DIN 7981 A4 C 2,2X6,5 Z
Pladeskruer med panhoved og krydskærv
Varenummer
79814022 65
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377161291
Nettovægt pr. 100
0,020 kg
Emballageenhede:
1.000
Varenummer
79814022 65
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377161291
Nettovægt pr. 100
0,020 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 2,2 mm |
| Diameter tommer (d) | 2 " |
| Totallængde (l) | 6,5 mm |
| Samlet længde i tommer ((Tomme)) | 0,25 " |
| Produkt View | ark tråd |
| Materiale | pan hoved |
| Hoveddiameter (dk) | 4,3 mm |
| Hovedhøjde (k) | 1,8 mm |
| Mål m (m) | 2,4 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | PZ1 |
| Drivform (drift) | Pozidrive |
Information om produktet
Anvendelser
Pladeforskruninger inden for VVS - og opvarmningTil anvendelse i vådrum samt udendørs, herunder i industrimiljøer og i kystnære områder
Materialetykkelsen på de plader, der skal skrues sammen, skal være større end gevindstigningen på den valgte skrue
Anvendelsesområde
MetalkonstruktionKendetegn
- Pladegevind- PZ
- panhoved
Del DIN 7981 A4 C 2,2X6,5 Z