DIN 7981 A4 C 4,2X38 Z
Pladeskruer med panhoved og krydskærv
Varenummer
79814042 38
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377161659
Nettovægt pr. 100
0,323 kg
Emballageenhede:
500
Varenummer
79814042 38
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377161659
Nettovægt pr. 100
0,323 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 4,2 mm |
| Diameter tommer (d) | 8 " |
| Totallængde (l) | 38 mm |
| Samlet længde i tommer ((Tomme)) | 1,5 " |
| Produkt View | ark tråd |
| Materiale | pan hoved |
| Hoveddiameter (dk) | 8,1 mm |
| Hovedhøjde (k) | 3,05 mm |
| Mål m (m) | 4,3 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | PZ2 |
| Drivform (drift) | Pozidrive |
Information om produktet
Anvendelser
Pladeforskruninger inden for VVS - og opvarmningTil anvendelse i vådrum samt udendørs, herunder i industrimiljøer og i kystnære områder
Materialetykkelsen på de plader, der skal skrues sammen, skal være større end gevindstigningen på den valgte skrue
Anvendelsesområde
MetalkonstruktionKendetegn
- Pladegevind- PZ
- panhoved
Del DIN 7981 A4 C 4,2X38 Z