DIN 7981 A4 C 6,3X80 H
Pladeskruer med panhoved og krydskærv
Varenummer
7981463 80
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377163028
Nettovægt pr. 100
1,449 kg
Varenummer
7981463 80
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377163028
Nettovægt pr. 100
1,449 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 6,3 mm |
| Diameter tommer (d) | 14 " |
| Totallængde (l) | 80 mm |
| Samlet længde i tommer ((Tomme)) | 3,375 " |
| Produkt View | ark tråd |
| Materiale | pan hoved |
| Hoveddiameter (dk) | 12,4 mm |
| Hovedhøjde (k) | 4,55 mm |
| Mål m (m) | 7,1 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | PH3 |
| Drivform (drift) | Phillips |
Information om produktet
Anvendelser
Pladeforskruninger inden for VVS - og opvarmningTil anvendelse i vådrum samt udendørs, herunder i industrimiljøer og i kystnære områder
Materialetykkelsen på de plader, der skal skrues sammen, skal være større end gevindstigningen på den valgte skrue
Anvendelsesområde
MetalkonstruktionKendetegn
- Pladegevind- PH
- panhoved
Del DIN 7981 A4 C 6,3X80 H