DIN 7982 A2 C 3,9X70 Z
Undersænkede pladeskruer med krydskærv
Varenummer
79822039 70
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377322135
Nettovægt pr. 100
0,448 kg
Varenummer
79822039 70
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377322135
Nettovægt pr. 100
0,448 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 3,9 mm |
| Diameter tommer (d) | 7 " |
| Totallængde (l) | 70 mm |
| Samlet længde i tommer ((Tomme)) | 2,75 " |
| Produkt View | ark tråd |
| Materiale | undersænket hoved |
| Hoveddiameter (dk) | 7,5 mm |
| Hovedhøjde (k) | 2,3 mm |
| Mål m (m) | 4,2 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | PZ2 |
| Drivform (drift) | Pozidrive |
Information om produktet
Anvendelser
Pladeforskruninger inden for VVS - og opvarmningTil anvendelse i vådrum samt udendørs, herunder i industrimiljøer og i kystnære områder
Materialetykkelsen på de plader, der skal skrues sammen, skal være større end gevindstigningen på den valgte skrue
Anvendelsesområde
MetalkonstruktionKendetegn
- Pladegevind- PZ
- Forsænket hoved
Del DIN 7982 A2 C 3,9X70 Z