DIN 7982 A2 C 4,8X13 V2
Undersænkede pladeskruer med indvendig firkant
Varenummer
79822V48 13
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377252098
Nettovægt pr. 100
0,145 kg
Emballageenhede:
200
Varenummer
79822V48 13
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377252098
Nettovægt pr. 100
0,145 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Produktbrochurer
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 4,8 mm |
| Diameter tommer (d) | 10 " |
| Totallængde (l) | 13 mm |
| Samlet længde i tommer ((Tomme)) | 0,5 " |
| Produkt View | ark tråd |
| Materiale | undersænket hoved |
| Hoveddiameter (dk) | 9,5 mm |
| Hovedhøjde (k) | 3 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | V2 |
| Drivform (drift) | Firkant |
Information om produktet
Produktfordele
FirkanthovedDet optimale supplement til de kendte hoveder TX, PZ og PH
Anvendelser
Pladeforskruninger inden for VVS - og opvarmningAnvendes til vådrum samt udendørs i miljøer uden nævneværdigt indhold af klorider og svovldioxid.
Materialetykkelsen på de plader, der skal skrues sammen, skal være større end gevindstigningen på den valgte skrue
Anvendelsesområde
MetalkonstruktionKendetegn
- Pladegevind- Indvendig firkant
- Forsænket hoved
Produktbrochurer
Del DIN 7982 A2 C 4,8X13 V2