DIN 7982 A4 C 4,2X22 H
Undersænkede pladeskruer med krydskærv
Varenummer
7982442 22
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377166975
Nettovægt pr. 100
0,165 kg
Varenummer
7982442 22
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377166975
Nettovægt pr. 100
0,165 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 4,2 mm |
| Diameter tommer (d) | 8 " |
| Totallængde (l) | 22 mm |
| Samlet længde i tommer ((Tomme)) | 0,875 " |
| Produkt View | ark tråd |
| Materiale | undersænket hoved |
| Hoveddiameter (dk) | 8,1 mm |
| Hovedhøjde (k) | 2,5 mm |
| Mål m (m) | 4,7 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | PH2 |
| Drivform (drift) | Phillips |
Information om produktet
Anvendelser
Pladeforskruninger inden for VVS - og opvarmningTil anvendelse i vådrum samt udendørs, herunder i industrimiljøer og i kystnære områder
Materialetykkelsen på de plader, der skal skrues sammen, skal være større end gevindstigningen på den valgte skrue
Anvendelsesområde
MetalkonstruktionKendetegn
- Pladegevind- PH
- Forsænket hoved
Del DIN 7982 A4 C 4,2X22 H