DIN 7982 A4 C 4,8X35 Z
Undersænkede pladeskruer med krydskærv
Varenummer
79824048 35
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377322661
Nettovægt pr. 100
0,365 kg
Emballageenhede:
500
Varenummer
79824048 35
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377322661
Nettovægt pr. 100
0,365 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 4,8 mm |
| Diameter tommer (d) | 10 " |
| Totallængde (l) | 35 mm |
| Produkt View | ark tråd |
| Materiale | undersænket hoved |
| Hoveddiameter (dk) | 9,5 mm |
| Hovedhøjde (k) | 3 mm |
| Mål m (m) | 5 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | PZ2 |
| Drivform (drift) | Pozidrive |
Information om produktet
Anvendelser
Pladeforskruninger inden for VVS - og opvarmningTil anvendelse i vådrum samt udendørs, herunder i industrimiljøer og i kystnære områder
Materialetykkelsen på de plader, der skal skrues sammen, skal være større end gevindstigningen på den valgte skrue
Anvendelsesområde
MetalkonstruktionKendetegn
- Pladegevind- PZ
- Forsænket hoved
Del DIN 7982 A4 C 4,8X35 Z