DIN 7983 A2 C 5,5X60 Z
Pladeskruer med forsænket linsehoved og krydskærv
Varenummer
79832055 60
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377168986
Nettovægt pr. 100
0,883 kg
Varenummer
79832055 60
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377168986
Nettovægt pr. 100
0,883 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 5,5 mm |
| Diameter tommer (d) | 12 " |
| Totallængde (l) | 60 mm |
| Samlet længde i tommer ((Tomme)) | 2,375 " |
| Produkt View | ark tråd |
| Materiale | hævet |
| Hoveddiameter (dk) | 10,8 mm |
| Hovedhøjde (k) | 3,4 mm |
| Mål m (m) | 6,6 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | PZ3 |
| Drivform (drift) | Pozidrive |
Information om produktet
Anvendelser
Pladeforskruninger inden for VVS - og opvarmningTil anvendelse i vådrum samt udendørs, herunder i industrimiljøer og i kystnære områder
Materialetykkelsen på de plader, der skal skrues sammen, skal være større end gevindstigningen på den valgte skrue
Anvendelsesområde
MetalkonstruktionKendetegn
- Pladegevind- PZ
- Forsænket linsehoved
Del DIN 7983 A2 C 5,5X60 Z