DIN 7983 A4 C 3,5X9,5 Z
Pladeskruer med forsænket linsehoved og krydskærv
Varenummer
79834035 95
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377170378
Nettovægt pr. 100
0,054 kg
Emballageenhede:
1.000
Varenummer
79834035 95
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377170378
Nettovægt pr. 100
0,054 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 3,5 mm |
| Diameter tommer (d) | 6 " |
| Totallængde (l) | 9,5 mm |
| Samlet længde i tommer ((Tomme)) | 0,375 " |
| Produkt View | ark tråd |
| Materiale | hævet |
| Hoveddiameter (dk) | 6,8 mm |
| Hovedhøjde (k) | 2,1 mm |
| Mål m (m) | 4,3 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | PZ2 |
| Drivform (drift) | Pozidrive |
Information om produktet
Anvendelser
Pladeforskruninger inden for VVS - og opvarmningTil anvendelse i vådrum samt udendørs, herunder i industrimiljøer og i kystnære områder
Materialetykkelsen på de plader, der skal skrues sammen, skal være større end gevindstigningen på den valgte skrue
Anvendelsesområde
MetalkonstruktionKendetegn
- Pladegevind- PZ
- Forsænket linsehoved
Del DIN 7983 A4 C 3,5X9,5 Z