DIN 7984 A2 M 3X20
Cylinderskruer, indvendig sekskant, lille hoved
Varenummer
798423 20
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377172617
Nettovægt pr. 100
0,120 kg
Varenummer
798423 20
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377172617
Nettovægt pr. 100
0,120 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 3 mm |
| Totallængde (l) | 20 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Materiale | topstykke |
| Hoveddiameter (dk) | 5,5 mm |
| Hovedhøjde (k) | 2 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 2 |
| Drivform (drift) | Indvendig sekskant |
| Gevindlængde (b) | 12 mm |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner.Anvendelsesområde
MaskinkonstruktionKendetegn
- "0" = reduceret belastningskapacitetDel DIN 7984 A2 M 3X20