DIN 7984 A4-070 M 5X50
Cylinderskruer, indvendig sekskant, lille hoved
Varenummer
798445 50
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377174321
Nettovægt pr. 100
0,839 kg
Emballageenhede:
200
Varenummer
798445 50
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377174321
Nettovægt pr. 100
0,839 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 5 mm |
| Totallængde (l) | 50 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Materiale | topstykke |
| Hoveddiameter (dk) | 8,5 mm |
| Hovedhøjde (k) | 3,5 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 3 |
| Drivform (drift) | Indvendig sekskant |
| Gevindlængde (b) | 16 mm |
| Trækstyrke (Rm) | 560 N/mm² |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner.Anvendelsesområde
MaskinkonstruktionKendetegn
- "0" = reduceret belastningskapacitetDel DIN 7984 A4-070 M 5X50