DIN 7985 A2 M 10X16 Z
Linseskruer med krydskærv
Varenummer
79852010 16
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377345554
Nettovægt pr. 100
2,320 kg
Varenummer
79852010 16
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377345554
Nettovægt pr. 100
2,320 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 10 mm |
| Totallængde (l) | 16 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Materiale | pan hoved |
| Hoveddiameter (dk) | 20 mm |
| Hovedhøjde (k) | 7,5 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | PZ4 |
| Drivform (drift) | Pozidrive |
| Trækstyrke (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner.Anvendelsesområde
MaskinkonstruktionDel DIN 7985 A2 M 10X16 Z