DIN 7985 A2 M 2X14 Z
Linseskruer med krydskærv
Varenummer
7985202 14
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377175311
Nettovægt pr. 100
0,038 kg
Varenummer
7985202 14
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377175311
Nettovægt pr. 100
0,038 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 2 mm |
| Totallængde (l) | 14 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Materiale | pan hoved |
| Hoveddiameter (dk) | 4 mm |
| Hovedhøjde (k) | 1,6 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | PZ1 |
| Drivform (drift) | Pozidrive |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner.Anvendelsesområde
MaskinkonstruktionDel DIN 7985 A2 M 2X14 Z