DIN 7995 A2 6,0X40 Z
Træskruer med linsehoved og krydskærv
Varenummer
7995260 40
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377184382
Nettovægt pr. 100
0,760 kg
Emballageenhede:
200
Varenummer
7995260 40
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377184382
Nettovægt pr. 100
0,760 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 6 mm |
| Totallængde (l) | 40 mm |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
| Produkt View | træ gevind |
| Materiale | hævet |
| Hoveddiameter (dk) | 11 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | PZ3 |
| Drivform (drift) | Pozidrive |
| Gevindlængde (b) | 24 mm |
| Hovedhøjde (k) | 3 mm |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for træ.Anvendelsesområde
TrækonstruktionDel DIN 7995 A2 6,0X40 Z