DIN 7996 A2 6,0X60 Z
Træskruer med halvrundt hoved og krydskærv
Varenummer
7996260 60
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377185020
Nettovægt pr. 100
1,160 kg
Emballageenhede:
200
Varenummer
7996260 60
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377185020
Nettovægt pr. 100
1,160 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 6 mm |
| Totallængde (l) | 60 mm |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
| Produkt View | træ gevind |
| Materiale | Panhead |
| Hoveddiameter (dk) | 12 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | PZ3 |
| Drivform (drift) | Pozidrive |
| Gevindlængde (b) | 36 mm |
| Hovedhøjde (k) | 4,2 mm |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for træ.Anvendelsesområde
TrækonstruktionDel DIN 7996 A2 6,0X60 Z