DIN 7997 A2 3,0X16 Z
Undersænkede træskruer med krydskærv
Varenummer
7997230 16
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377185105
Nettovægt pr. 100
0,071 kg
Emballageenhede:
200
Varenummer
7997230 16
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377185105
Nettovægt pr. 100
0,071 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 3 mm |
| Totallængde (l) | 16 mm |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
| Produkt View | træ gevind |
| Materiale | undersænket hoved |
| Hoveddiameter (dk) | 5,6 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | PZ1 |
| Drivform (drift) | Pozidrive |
| Gevindlængde (b) | 9,6 mm |
| Hovedhøjde (k) | 1,65 mm |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for træ.Anvendelsesområde
TrækonstruktionDel DIN 7997 A2 3,0X16 Z