DIN 7997 A2 4,5X40 Z
Undersænkede træskruer med krydskærv
Varenummer
7997245 40
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377185372
Nettovægt pr. 100
0,366 kg
Emballageenhede:
200
Varenummer
7997245 40
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377185372
Nettovægt pr. 100
0,366 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 4,5 mm |
| Totallængde (l) | 40 mm |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
| Produkt View | træ gevind |
| Materiale | undersænket hoved |
| Hoveddiameter (dk) | 8,3 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | PZ2 |
| Drivform (drift) | Pozidrive |
| Gevindlængde (b) | 24 mm |
| Hovedhøjde (k) | 2,35 mm |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for træ.Anvendelsesområde
TrækonstruktionDel DIN 7997 A2 4,5X40 Z