DIN 7997 A2 5,0X60 Z
Undersænkede træskruer med krydskærv
Varenummer
7997250 60
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377185518
Nettovægt pr. 100
0,678 kg
Emballageenhede:
200
Varenummer
7997250 60
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377185518
Nettovægt pr. 100
0,678 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 5 mm |
| Totallængde (l) | 60 mm |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
| Produkt View | træ gevind |
| Materiale | undersænket hoved |
| Hoveddiameter (dk) | 9,2 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | PZ2 |
| Drivform (drift) | Pozidrive |
| Gevindlængde (b) | 36 mm |
| Hovedhøjde (k) | 2,5 mm |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for træ.Anvendelsesområde
TrækonstruktionDel DIN 7997 A2 5,0X60 Z