DIN 84 A2 M 6X14
Cylinderskruer med kærv
Varenummer
008426 14
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377008817
Nettovægt pr. 100
0,462 kg
Varenummer
008426 14
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377008817
Nettovægt pr. 100
0,462 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 6 mm |
| Totallængde (l) | 14 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Materiale | topstykke |
| Hoveddiameter (dk) | 10 mm |
| Hovedhøjde (k) | 3,9 mm |
| Drivform (drift) | Kærv |
| Trækstyrke (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner.Anvendelsesområde
MaskinkonstruktionDel DIN 84 A2 M 6X14