DIN 85 A2 M 6X20
Skruer med panhoved og kærv
Varenummer
008526 20
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377011725
Nettovægt pr. 100
0,614 kg
Varenummer
008526 20
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377011725
Nettovægt pr. 100
0,614 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 6 mm |
| Totallængde (l) | 20 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Materiale | Flathead |
| Hoveddiameter (dk) | 12 mm |
| Hovedhøjde (k) | 3,6 mm |
| Drivform (drift) | Kærv |
| Trækstyrke (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner.Anvendelsesområde
MaskinkonstruktionDel DIN 85 A2 M 6X20