DIN 910 A4 G 2" i henhold til DIN 228
Bundskruer med krave og udvendig sekskant, gasgevind
Varenummer
091042
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377058201
Nettovægt pr. 100
69,500 kg
Emballageenhede:
5
Varenummer
091042
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377058201
Nettovægt pr. 100
69,500 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Hjørnemål (e) | 39,55 mm |
| Produkt View | BSP parallel gevind |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 36 |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
| Totallængde (l) | 40 mm |
| Diameter tommer (d) | 2" " |
| Bunddiameter (d2) | 68 mm |
| Mål c (c) | 5 mm |
| Mål m (m) | 15 mm |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner.Anvendelsesområde
MaskinkonstruktionDel DIN 910 A4 G 2" i henhold til DIN 228