DIN 910 A4 M 22X1,5 i henhold til DIN 13
Bundskruer med krave og udvendig sekskant, fin gevind
Varenummer
0910422 15
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377058225
Nettovægt pr. 100
7,340 kg
Emballageenhede:
25
Varenummer
0910422 15
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377058225
Nettovægt pr. 100
7,340 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 22 mm |
| Hjørnemål (e) | 20,88 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 19 |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
| Totallængde (l) | 26 mm |
| Bunddiameter (d2) | 27 mm |
| Mål c (c) | 4 mm |
| Mål m (m) | 8 mm |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner.Anvendelsesområde
MaskinkonstruktionDel DIN 910 A4 M 22X1,5 i henhold til DIN 13