DIN 931 A2-70 M 16X280
Sekskantede skruer med skaft
Varenummer
0931216 280
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377080158
Nettovægt pr. 100
47,000 kg
Varenummer
0931216 280
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377080158
Nettovægt pr. 100
47,000 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 16 mm |
| Hjørnemål (e) | 26,75 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 24 |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Trækstyrke (Rm) | 700 N/mm² |
| Totallængde (l) | 280 mm |
| Gevindlængde (b) | 57 mm |
| Hovedhøjde (k) | 10 mm |
| Materiale | Sekskant |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner og solar.Anvendelsesområde
Maskinkonstruktion, SolcellerDel DIN 931 A2-70 M 16X280