DIN 931 A2-70 M 18X200
Sekskantede skruer med skaft
Varenummer
0931218 200
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377080578
Nettovægt pr. 100
43,500 kg
Varenummer
0931218 200
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377080578
Nettovægt pr. 100
43,500 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 18 mm |
| Hjørnemål (e) | 30,14 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 27 |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Trækstyrke (Rm) | 700 N/mm² |
| Totallængde (l) | 200 mm |
| Gevindlængde (b) | 48 mm |
| Hovedhøjde (k) | 11,5 mm |
| Materiale | Sekskant |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner og solar.Anvendelsesområde
Maskinkonstruktion, SolcellerDel DIN 931 A2-70 M 18X200