DIN 931 A2-70 M 24X580
Sekskantede skruer med skaft
Varenummer
0931224 580
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377081544
Nettovægt pr. 100
204,000 kg
Varenummer
0931224 580
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377081544
Nettovægt pr. 100
204,000 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 24 mm |
| Hjørnemål (e) | 39,55 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 36 |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Trækstyrke (Rm) | 700 N/mm² |
| Totallængde (l) | 580 mm |
| Gevindlængde (b) | 73 mm |
| Hovedhøjde (k) | 15 mm |
| Materiale | Sekskant |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner og solar.Anvendelsesområde
Maskinkonstruktion, SolcellerDel DIN 931 A2-70 M 24X580