DIN 931 A2-70 M 6X140
Sekskantede skruer med skaft
Varenummer
093126 140
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377082541
Nettovægt pr. 100
3,040 kg
Varenummer
093126 140
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377082541
Nettovægt pr. 100
3,040 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 6 mm |
| Totallængde (l) | 140 mm |
| Gevindlængde (b) | 24 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Hovedhøjde (k) | 4 mm |
| Hjørnemål (e) | 11,05 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 10 |
| Materiale | Sekskant |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Trækstyrke (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner og solar.Anvendelsesområde
Maskinkonstruktion, SolcellerDel DIN 931 A2-70 M 6X140