DIN 931 A4-50 M 39X240
Sekskantede skruer med skaft
Varenummer
0931439 240
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377272553
Nettovægt pr. 100
260,000 kg
Emballageenhede:
5
Varenummer
0931439 240
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377272553
Nettovægt pr. 100
260,000 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 39 mm |
| Totallængde (l) | 240 mm |
| Gevindlængde (b) | 103 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Hovedhøjde (k) | 25 mm |
| Hjørnemål (e) | 66,44 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 60 |
| Materiale | Sekskant |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner og solar.Anvendelsesområde
Maskinkonstruktion, SolcellerDel DIN 931 A4-50 M 39X240