DIN 931 A4-50 M 42X210
Sekskantede skruer med skaft
Varenummer
0931442 210
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377272669
Nettovægt pr. 100
285,000 kg
Emballageenhede:
5
Varenummer
0931442 210
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377272669
Nettovægt pr. 100
285,000 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 42 mm |
| Totallængde (l) | 210 mm |
| Gevindlængde (b) | 96 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Hovedhøjde (k) | 26 mm |
| Hjørnemål (e) | 69,44 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 65 |
| Materiale | Sekskant |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner og solar.Anvendelsesområde
Maskinkonstruktion, SolcellerDel DIN 931 A4-50 M 42X210