DIN 931 A4-50 M 48X150
Sekskantede skruer med skaft
Varenummer
0931448 150
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377272881
Nettovægt pr. 100
301,000 kg
Emballageenhede:
5
Varenummer
0931448 150
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377272881
Nettovægt pr. 100
301,000 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 48 mm |
| Totallængde (l) | 150 mm |
| Gevindlængde (b) | 108 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Hovedhøjde (k) | 30 mm |
| Hjørnemål (e) | 82,6 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 75 |
| Materiale | Sekskant |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner og solar.Anvendelsesområde
Maskinkonstruktion, SolcellerDel DIN 931 A4-50 M 48X150