DIN 931 A4-70 M 12X95
Sekskantede skruer med skaft
Varenummer
0931412 95
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377083579
Nettovægt pr. 100
9,670 kg
Varenummer
0931412 95
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377083579
Nettovægt pr. 100
9,670 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 12 mm |
| Totallængde (l) | 95 mm |
| Gevindlængde (b) | 30 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Hovedhøjde (k) | 7,5 mm |
| Hjørnemål (e) | 21,1 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 19 |
| Materiale | Sekskant |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Trækstyrke (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner og solar.Anvendelsesområde
Maskinkonstruktion, SolcellerDel DIN 931 A4-70 M 12X95