DIN 931 A4-70 M 22X160
Sekskantede skruer med skaft
Varenummer
0931422 160
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377084569
Nettovægt pr. 100
54,000 kg
Varenummer
0931422 160
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377084569
Nettovægt pr. 100
54,000 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 22 mm |
| Totallængde (l) | 160 mm |
| Gevindlængde (b) | 56 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Hovedhøjde (k) | 14 mm |
| Hjørnemål (e) | 35,72 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 32 |
| Materiale | Sekskant |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Trækstyrke (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner og solar.Anvendelsesområde
Maskinkonstruktion, SolcellerDel DIN 931 A4-70 M 22X160