DIN 931 A4-70 M 24X150
Sekskantede skruer med skaft
Varenummer
0931424 150
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377084668
Nettovægt pr. 100
63,000 kg
Varenummer
0931424 150
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377084668
Nettovægt pr. 100
63,000 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 24 mm |
| Totallængde (l) | 150 mm |
| Gevindlængde (b) | 60 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Hovedhøjde (k) | 15 mm |
| Hjørnemål (e) | 39,55 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 36 |
| Materiale | Sekskant |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Trækstyrke (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner og solar.Anvendelsesområde
Maskinkonstruktion, SolcellerDel DIN 931 A4-70 M 24X150