DIN 931 A4-70 M 8X290
Sekskantede skruer med skaft
Varenummer
093148 290
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377273314
Nettovægt pr. 100
11,760 kg
Varenummer
093148 290
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377273314
Nettovægt pr. 100
11,760 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 8 mm |
| Totallængde (l) | 290 mm |
| Gevindlængde (b) | 28 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Hovedhøjde (k) | 5,3 mm |
| Hjørnemål (e) | 14,38 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 13 |
| Materiale | Sekskant |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Trækstyrke (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner og solar.Anvendelsesområde
Maskinkonstruktion, SolcellerDel DIN 931 A4-70 M 8X290