DIN 931 A4-80 M 10X30
Sekskantede skruer med skaft
Varenummer
093148010 30
Stålkvalitet
A4-80
EAN/GTIN
4043377273406
Nettovægt pr. 100
2,900 kg
Emballageenhede:
100
Varenummer
093148010 30
Stålkvalitet
A4-80
EAN/GTIN
4043377273406
Nettovægt pr. 100
2,900 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 10 mm |
| Totallængde (l) | 30 mm |
| Gevindlængde (b) | 26 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Hovedhøjde (k) | 6,4 mm |
| Hjørnemål (e) | 18,9 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 17 |
| Materiale | Sekskant |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Trækstyrke (Rm) | 800 N/mm² |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner og solar.Anvendelsesområde
Maskinkonstruktion, SolcellerDel DIN 931 A4-80 M 10X30