DIN 931 A4-80 M 18X190
Sekskantede skruer med skaft
Varenummer
093148018 190
Stålkvalitet
A4-80
EAN/GTIN
4043377400925
Nettovægt pr. 100
41,500 kg
Varenummer
093148018 190
Stålkvalitet
A4-80
EAN/GTIN
4043377400925
Nettovægt pr. 100
41,500 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 18 mm |
| Totallængde (l) | 190 mm |
| Gevindlængde (b) | 48 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Hovedhøjde (k) | 11,5 mm |
| Hjørnemål (e) | 30,14 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 27 |
| Materiale | Sekskant |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Trækstyrke (Rm) | 800 N/mm² |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner og solar.Anvendelsesområde
Maskinkonstruktion, SolcellerDel DIN 931 A4-80 M 18X190