DIN 931 A4-80 M 27X120
Sekskantede skruer med skaft
Varenummer
093148027 120
Stålkvalitet
A4-80
EAN/GTIN
4043377245168
Nettovægt pr. 100
69,500 kg
Emballageenhede:
10
Varenummer
093148027 120
Stålkvalitet
A4-80
EAN/GTIN
4043377245168
Nettovægt pr. 100
69,500 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Produktbrochurer
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 27 mm |
| Totallængde (l) | 120 mm |
| Gevindlængde (b) | 60 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Hovedhøjde (k) | 17 mm |
| Hjørnemål (e) | 45,2 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 41 |
| Materiale | Sekskant |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Trækstyrke (Rm) | 800 N/mm² |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner og solar.Anvendelsesområde
Maskinkonstruktion, SolcellerDel DIN 931 A4-80 M 27X120